Leve het leven!

09-06-2020

In de zomer laat de natuur zich op haar kleurrijkst zien. Het is het seizoen van je laten zien, genieten en je bewust zijn van wat je hebt. Dit jaar voelt de zomer voor veel mensen heel anders dan normaal. Er is minder vrolijkheid en uitbundigheid, minder feest en luchtigheid.

In plaats van vrolijke uitbundigheid staat de zomer van 2020 misschien meer voor bewustwording en het ontdekken van wie of wat je belangrijk vindt. Wie zie je vaak in deze vreemde tijd? Wat doe je meer of minder dan normaal? Wie of wat mis je het meest nu? Wie of wat koester je juist? Waar geniet je van in en rondom huis?

Deze zomer is er vast tijd om te genieten en stil te staan bij het simpele feit dat je leeft. Je leven echt leven en genieten van het alledaagse. De mooie momenten vastpakken en alles waar je van houdt koesteren.

Ik wens je een zonnige zomer toe met veel warme momenten in kleine kring. Leve het leven!

Inspiratiekaart 'hoera het regent'

Het regent weer na een lange droge periode. Hoera! De natuur juicht en wordt weer fris. Om te vieren dat het regent kun je een (groot) vel papier pakken en ermee naar buiten lopen. Vang zoveel druppels op totdat je papier goed nat is. Geef dan met waterverf of ecoline kleur aan het papier. Probeer verschillende kleuren uit en wiebel het vel papier wat op en neer zodat de kleuren mengen met het water. Maak rechte lijnen, golvende lijnen, stippen etc. Waar je zin in hebt. Leg het papier dan ergens te drogen. Kijk nog eens goed naar het papier als het droog is. Kleur mooie stukken in, verduidelijk ze, met kleurpotlood of waskrijt. Misschien ontdek je wel een dier, bloem, plant of iets anders! Wat komt er tevoorschijn?