Mini-expo in RaRiteitenkabinet

13-09-2022

In september en oktober zijn er wat kleine werken van mij te zien in het RaRiteitenkabinet van Jacq Madou op het Vorstermansplein in Heusden (gemeente Asten). Jacq heeft een soort kast gemaakt waarin hij wisselende mini-expo’s toont. Een spontaan en charmant initiatief waar ik heel blij van word.

Ik heb het RaRiteitenkabinet nu dus in gebruik . Wat is erin te zien:

  • ‘Last tree standing’ een boompje op een oude stronk. Heb ik gemaakt naar aanleiding van de bosbranden in de Peel.
  • ‘Stil-leven’, 2 mini-versies van bollen/zaden die ingebakerd zijn. Barstensvol leven, wachtend op het goede moment om te ontkiemen.
  • ‘Take care’, miniatuur van mens-figuurtje die water geeft aan een boompje. Nog op tijd? Het is de hoogste tijd om te gaan zorgen voor onze planeet, anders stort alles in. Het figuurtje staat dan ook wat wankel bovenop een toren. Tis oppassen geblazen voor de mens.

Dus ben je in de buurt, ga dan even kijken!

Inspiratiekaart 'Winter'

Levensboom. Pak een vel papier, zwarte inkt en kroontjespen, of een fineliner. Teken een boom met hetzelfde aantal takken als je leeftijd als je onder de 20 bent. Boven de 20 teken je voor ieder tiental jaren een tak. Maak een stevige stam die de takken kan dragen en vergeet ook de wortels niet. Teken zoveel zijtakken, blaadjes, groeven als je wilt. Tevreden? Schrijf dan in iedere tak een woord dat bij een levensjaar hoort, of een tiental jaren. Werk van links naar rechts. De meest linkertak is dus je eerste levensjaar of je eerste tiental jaren. Geef de boom passende kleuren, alle kleuren kunnen! Voeg als je wilt ook details toe aan de omgeving van de boom (dieren, bodem, struiken, lucht). Je hebt nu je persoonlijke levensboom getekend!